سامانه خبری تبریز 2018
کد خبر : ۱۴۳
موضوع خبر : بین المللی
تاریخ انتشار خبر : یکشنبه بیست و هفتم فروردین ۱۳۹۶ - ساعت ۳:۲۳:۱۷ بعد از ظهر
چاپ خبر
مجوز برگزاری دوره های بوم گردشگری و مدیریت عمومی هتل در استان صادر شد
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: دو دوره آموزشی بوم گردشگری ( طبیعت گردی) و مدیریت عمومی هتل به دوره های آموزشی ویژه فعالان گردشگری آذربایجان شرقی افزوده شد.
مجوز برگزاری دوره های بوم گردشگری و مدیریت عمومی هتل در استان صادر شد
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: دو دوره آموزشی بوم گردشگری ( طبیعت گردی) و مدیریت عمومی هتل به دوره های آموزشی ویژه فعالان گردشگری آذربایجان شرقی افزوده شد.
به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار گفت: دوره آموزشی بوم گردشگری ویژه راهنمایان گردشگران داخلی و خارجی در حوزه طبیعت گردی و بوم گردشگری و دوره آموزشی مدیریت عمومی هتل، برای اولین بار در استان به منظور آمادگی هر چه بیشتر فعالان این صنعت برای تبریز 2018 زیر نظر معاونت گردشگری اداره کل در موسسه های مجری برگزاری این دوره ها، انجام خواهند شد.
وی افزود: آموزش نیروی انسانی شاغل در بخش گردشگری نیاز امروز در مسیر ارتقا شاخص های استاندارد گردشگری است که باید در اولویت برنامه های دستگاه های اجرایی و به ویژه بخش خصوصی قرار گیرد.
آبدار با اشاره به پتانسیل بالای اذربایجان شرقی از منظر طبیعی با وجود جنگلهای بکر و تنوع زیستی به ویژه در جنگلهای ارسباران افزود: آموزش نیروهای متخصص در حوزه طبیعت گردی بیش از پیش احساس می شود که برگزاری دوره طبیعت گردی گامی رو به جلو در تحقق این امر خواهد بود.
وی تشریح کرد: اکوتوریسم، فنون و مهارت تور گردانی، آشنایی با کوهها و غارها، زمین شناسی، آشنایی با گیاهان آشنایی با حشرات و پروانه ها، آشنایی با ماهی ها، دوزیستان و خزندگان ایران از جمله سرفصل های دوره بوم گردشگری خواهد بود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: با توجه به پیش رو بودن تبریز 2018 و رشد صنعت گردشگری در استان، اهمیت آموزشهتل داری و مدیرت هتلبه صورت ویژه ای مورد توجه قرار گرفته است. از این رو برگزاری دوره های مدیریت هتل و واحدهای اقامتی  به منظور بالا بردن سطح علمی و آشنایی اصول مدیریت و اهمیت نحوه برخورد جامعه میزبان با گردشگران امری لازم به شمار می رود.
آبدار افزود: در این برنامه تلاش داریم تا زمینه آشنایی عمومی با ساختار سازمانی و ماهییت انواع واحدهای اقامتی، آشنایی با اصول مقدماتی مدیریت بخشهای گوناگون و ارتباط بین بخشها و ایجاد تغییرات مثبت رفتاری در شاغلین این رشته و بهبود کیفیت خدمات و جلب هر چه بیشتر رضایت انگیزه آنان را برای بازدید مجدد را فراهم سازیم.
از مباحث آموزشی این دوره، آشنایی با هتل های بین المللی( انواع مختلف هتل ها , درجه بندی , طبقه بندی)،شناخت صنعت گردشگری، مدیریت و سرپرستی در هتل، مدیریت و نظارت بر بخش پذیرش میهمان هتل، قوانین و مقررات و ضوابط هتلداری و مهارت های فردی و ارتباطی (آداب معاشرت اجتماعی , رفتار , گفتار , پوشش , آراستگی) و ... خواهد بود.
استفاده از اين خبر فقط با ذکر منبع " سامانه خبری تبریز 2018 " مجاز است.