سامانه خبری تبریز 2018
کد خبر : ۷۰۷
موضوع خبر : گردشگری
تاریخ انتشار خبر : شنبه پانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۷ - ساعت ۹:۴۰:۳۵ قبل از ظهر
چاپ خبر
با حضور استاندار آذربایجان شرقی
۲۶اقامتگاه بوم گردی روستایی در آذربایجان شرقی به بهره برداری رسید

با حضور استاندار آذربایجان شرقی، ۲۶اقامتگاه بوم گردی روستایی در شهرستان کلیبر، به بهره برداری رسید.
به گزارش تبریز 2018، ظهر امروز ۱۳اردیبهشت ۹۷، آئین بهره برداری از "اقامتگاه های بوم گردی روستایی آذربایجان شرقی" با حضور  استاندار آذربایجان شرقی، امام جمعه کلیبر، نماینده کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در شهرستان کلیبر برگزار شد.
استاندار آذربایجان شرقی در این مراسم ضمن اعطای مجوز فعالیت ۲۶اقامتگاه بوم گردی در شهرستان کلیبر خطاب به مسئولان مکان های مذکور، با اشاره به اینکه بوم گردی روستایی یکی از مباحث قابل توجه گردشگران استان در سال ۲۰۱۸است، گفت: فعالیت اقامتگاه های بوم گردی و اقامت گزینی گردشگران در این مکان ها، سبب آشنایی بیشتر و عمیق تر گردشگران با فرهنگ اصیل و آیین های روستایی خواهد بود، لذا توسعه اقامتگاه های بوم گردی و فراهم سازی موقعیتی مناسب جهت فعالیت روستاییان در این حوزه، بسیار مهم و ضروری است.
وی، در خصوص ظرفیت های بکر شهرستان کلیبر و بهره گیری از این ظرفیت ها در حوزه بوم گردی استان، اظهار کرد: تمام ظرفیت ها و جاذبه های شاخص گردشگری در این شهرستان وجود دارد و باید  از این ظرفیت ها برای درآمدزایی و ایجاد اشتغال مردم استفاده شود.
خدابخش همچنین افزود: به منظور کسب رضایت گردشگران، دستگاه های اجرایی استان می بایست در ایجاد زیرساخت ها به خصوص در حوزه فناوری اطلاعات و راه و شهرسازی، روستای های دارای اقامتگاه بوم گردی در شهرستان کلیبر را در اولویت خود قرار دهند و از سوی دیگر  به منظور حفظ طبیعت بکر منطقه و معماری بومی روستایی باید برنامه‌ای مدون وجود داشته باشد.
"مرتضی آبدار" مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی نیز در این مراسم با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت های روستایی در توسعه اقامتگاه های طبیعت گردی و بوم گردی مورد توجه و تاکید اداره کل میراث فرهنگی استان جهت توسعه گردشگری در منطقه کلیبر است، ادامه داد: در این راستا مجوز فعالیت ۲۶واحد اقامتی روستایی به اقامتگاه بوم گردی در شهرستان کلیبر، صادر شده و همچنین پرونده ۳۴محل پیشنهاد شده برای تبدیل به اقامتگاه بوم گردی در حال بررسی است و پس از طی مراحل اداری، مجوز فعالیت مکان های مذکور نیز صادر خواهد شد.
وی ادامه داد: اهتمام اداره کل میراث فرهنگی استان در جهت گسترش گردشگری روستایی و بوم گردی، بر این اصل استوار شده است تا تعداد اقامتگاه های بوم گردی استان را در آینده نزدیک به ۱۰۰مورد افزایش دهد.
آبدار در پایان خاطرنشان کرد: امروز همزمان با بهره برداری از ۲۶اقامتگاه بوم گردی روستایی در شهرستان کلیبر، دوره آموزشی تخصصی بوم گردی برای فعالان این عرصه برگزار شد و به منظور ارتقا کیفی شاغلان این بخش تداوم خواهد یافت.
گفتنی است، در این مراسم سامانه رزرو آنلاین اقامتگاه های بوم گردی استان به آدرس www.yasha.io که به همت بخش خصوصی و با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی استان آماده شده است،  توسط استاندار آذربایجان شرقی رونمایی شد و این امکان را برای گردشگران فراهم می سازد تا با استفاده از این سامانه اقامتگاه های بوم گردی روستایی را به صورت آنلاین انتخاب و جهت رزرو آن اقدام نمایند.
انتهای پیام

استفاده از اين خبر فقط با ذکر منبع " سامانه خبری تبریز 2018 " مجاز است.