سامانه خبری تبریز 2018
کد خبر : ۷۱۶
موضوع خبر : گردشگری
تاریخ انتشار خبر : سه شنبه هجدهم اردیبهشت ۱۳۹۷ - ساعت ۲:۱۷:۴۴ بعد از ظهر
چاپ خبر
استاندار آذربایجان شرقی
آژانس های گردشگرآور به تبریز حمایت کامل می شوند

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت رویداد تبریز 2018 در توسعه گردشگری کشور و استان، گفت: ما از آژانس های گردشگری که در زمینه ورودی گردشگر داخلی و خارجی به منطقه فعالیت کنند، حمایت کامل می کنیم.

به گزارش تبریز2018، مجید خدابخش روز سه شنبه در آیین افتتاح اولین کارگاه توانمندسازی سازمان های مردم نهاد گردشگری حوزه جوانان کشور، اظهار کرد: در حال حاضر تعداد چهار هزار و 600 آژانس گردشگری در کشور فعال است که از این تعداد تنها حدود 40 آژانس در زمینه ورودی گردشگر به کشور کار می کنند، در حالیکه نیاز امروز کشور به گردشگرآوری است.
وی با تاکید بر اهمیت فعالیت آژانس های گردشگری برای ورود توریست های خارجی به داخل، افزود: ورود هر گردشگر به کشور برابر با اشتغالزائی حداقل سه نفری و ارزآوری است و باید آژانس ها فعالیت های خود را به این سمت سوق دهند.
خدابخش رویداد تبریز 2018 و انتخاب این شهر به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام را فرصتی بسیار مهم برای گردشگرپذیری کشور و آذربایجان شرقی بیان و اضافه کرد: آژانس هایی که در این مسیر فعالیت کنند مورد حمایت استانداری آذربایجان شرقی بوده و تمهیدات ویژه ای برای آنها در نظر گرفته می شود.
وی با بیان اینکه تبریز 2018 موجب رونق کمی و کیفی گردشگری در آذربایجان شرقی شده است، افزایش ظرفیت اشتغال هتل های تبریز در نوروز امسال از 55 درصد پارسال به 85 درصد را نمونه ای روشن از رونق این صنعت بیان کرد.
خدابخش ادامه داد: در همین راستا مدت اقامت گردشگران نوروزی در تبریز نسبت به سال گذشته نیز 40 درصد رشد یافت.
وی، حوزه گردشگری را مهم و فعالیت در آن را بسیار ظریف و حساس توصیف و اضافه کرد: باید توجه داشت که 50 درصد تقویت و رشد صنعت گردشگری مربوط به مسایل نرم افزاری است که از جزئی ترین مسایل تا مباحث کلی را اعم از نوع برخورد مردم، مهمانداران و پرسنل هتل ها، چینش اتاق ها و سایر مسایل را در بر می گیرد.
به گزارش تبریز2018، مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی نیز در این مراسم با اشاره به برنامه های مختلف این مجموعه برای رویداد تبریز 2018، گفت: طی سال جاری تعداد 14 عنوان برنامه و مسابقات مختلف ورزشی در سطح ملی، قاره ای و بین المللی در تبریز برگزار می شود.
ایوب بهتاج افزود: برای اولین بار در کشور تبریز میزبان 18 کشور خارجی در رقابت های والیبال قهرمانی آسیا در رده نوجوانان خواهد بود که تیرماه در این شهر برگزار می شود.


انتهای پیام /

استفاده از اين خبر فقط با ذکر منبع " سامانه خبری تبریز 2018 " مجاز است.