سامانه خبری تبریز 2018
کد خبر : ۷۲۹
موضوع خبر : گردشگری
تاریخ انتشار خبر : دوشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۷ - ساعت ۳:۲:۰ بعد از ظهر
چاپ خبر
به مناسبت تبریز ۲۰۱۸
بیش از ۱۰۰ رویداد فرهنگی هنری در تبریز برگزار می شود

معاون هماهنگی و امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: به مناسبت تبریز ۲۰۱۸ بیش از ۱۰۰ رویداد در فصول مختلف در این شهر برگزار می شود.
به گزارش تبریز 2018، محمدصادق پورمهدی، معاون هماهنگی و امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در اختتامیه هشتمین جشنواره بین المللی عکس فیروزه در تبریز اظهار داشت: آذربایجان شرقی و تبریز در عرصه های مختلف سرآمد بوده و است.
وی با بیان این‌که هنر، فرهنگ و آثار هنرمندان این خطه زبانزد مردم دنیا و سایر شهرهای کشور است، گفت: هشتمین جشنواره بین المللی عکس فیروزه تبریز در راستای تبریز ۲۰۱۸ برگزار شد.
پورمهدی با اشاره به این‌که به مناسبت تبریز ۲۰۱۸ بیش از ۱۰۰ رویداد در فصول مختلف در این شهر برگزار می شود، ادامه داد: این جشنواره موجب آشنایی بیشتر هنرمندان و مردم سایر نقاط کشور با تاریخ و آثار فرهنگی و هنری این شهر می شود.
ارسال بیش از ۵ هزار اثر به جشنواره
همچنین مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز با ارایه گزارشی از روند برگزاری جشنواره گفت: این جشنواره میزبان آثار ۱۹۷ عکاس از ۲۷ کشور جهان در بخش بین الملل و ۵۰۰ هنرمند عکاس از تبریز و دیگر شهرهای کشور است.
حسن آذرنیا افزود: شرکت کنندگان در این جشنواره آثار خود را در قالب بیش از پنج هزار عکس در بخش حضوری و ملی به دبیرخانه ارسال کرده اند؛ بیش از یک هزار عکس نیز از کشورهای دیگر در بخش بین الملل به شکل غیرحضوری در دفتر این جشنواره ثبت شده است.
همچنین حجت الاسلام احمد حمیدی، معاون فرهنگی و هنری شهرداری تبریز گفت: انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی، فرصتی برای تبریز و مردم این شهر برای معرفی ظرفیت ها، تاریخ، زیبایی ها، جاذبه های گردشگری و داشته های خود به هموطنان و مردم کشورهای جهان است.
منبع: شبستان

انتهای پیام/

استفاده از اين خبر فقط با ذکر منبع " سامانه خبری تبریز 2018 " مجاز است.