سامانه خبری تبریز 2018
کد خبر : ۷۳۱
موضوع خبر : گردشگری
تاریخ انتشار خبر : دوشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۷ - ساعت ۳:۶:۹ بعد از ظهر
چاپ خبر
دبیر اول سفارت انگلستان/
تبریز 2018 فرصتی مناسب جهت تحکیم روابط در عرصه گردشگری با سایر کشورهاست

انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی مهمترین دلیل حضورم در تبریز است
دبیر اول سفارت انگلستان در ایران، با بیان اینکه دلیل سفرش به تبریز، انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی است، بر ضرورت معرفی تبریز در کشورهای مطرح جهان در حوزه گردشگری، تاکید کرد.
به گزارش تبریز 2018، "جان گرین" دبیر نخست کنسولگری انگلستان در ایران، در دیدار خود با مدیرکل میراث فرهنگی استان، هدف از سفر خود به تبریز را شناخت بیشتر و دریافت اطلاعاتی جامع از ظرفیت های مختلف تاریخی و فرهنگی این شهر، مطرح کرد.
وی ضمن اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ و فراهم شدن فرصتی مناسب جهت تحکیم روابط بین الملل تبریز در عرصه گردشگری با سایر کشور ها، اظهار داشت: مسلما انتخاب تبریز به این عنوان سبب افزایش ورود گردشگران خارجی به این شهر خواهد بود، لذا تبریز باید این فرصت را مغتنم شمارده و در راستای تحکیم روابط بین المللی خود گام های موثری را بردارد.
دبیر اول کنسول انگلستان در ایران ضمن تقدیر از برگزاری مراسمی نظیر برنامه رسمی تبریز 2018، به حضور مداوم هیئت های دیپلماتیک در تبریز را به بهانه رویدادهای بین المللی ضروری دانست و گفت: دعوت از وزرا، سفرا خارجی و هیئت های دیپلماتیک به تبریز، زمینه آشنایی بیشتر آن ها با ظرفیت های غنی و اصیل تبریز در حوزه های تاریخی و فرهنگی را فراهم می سازد.
گرین با اشاره به اینکه تبریز با توجه به فاصله کم و دسترسی بسیار خوب به تهران به عنوان پایتخت ایران گفت: همین مولفه می تواند تبریز را به عنوان یکی از مهم ترین پایلوت های گردشگری و روابط بین الملل مطرح نماید و با ایجاد ارتباط بیشتر با چهره های سیاسی تاثیر گذار سایر کشور ها، می توان اتفاقات بین المللی مختلفی را در تبریز رقم زد تا اطلاعات در مورد تبریز به طور جامع تری در اختیار چهره های مختلف سیاسی و گردشگران قرار بگیرد.
وی ادامه داد: تبریز تمام قابلیت های لازم جهت جذب گردشگر را داراست و تنها نیازمند به کارگیری و اطلاع رسانی درست ظرفیت های گردشگری خود در سطح بین الملل است.
جان گرین در پایان سخنان خود تاکید کرد: با توجه به ارتباط موثر سفارت انگلستان با هیئت های دیپلماتیک سایر کشورها در ایران، یقیناً پس از مراجعت به تهران گام های موثری برای معرفی جامع و در خور شان تاریخ تبریز در حوزه گردشگری خواهیم برداشت.
"مرتضی آبدار" مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی نیز در این دیدار، ضمن تاکید بر تاریخ غنی و هویت مردم تبریز و آذربایجان گفت:تاریخ تبریز و آذربایجان سرشار از غرور و افتخار است، با داشته های مثال زدنی و هویت گرانقدر تاریخی و میراث فاخر به جا مانده از گذشتگان به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی برگزیده شده است که در کنار عناوین دیگر تبریز مانند شهر جهانی فرش دستباف، نام و آوازه تبریز را بیش از پیش جلوه گر کرده است.
آبدار تاکید کرد: این عنوان از سوی سازمان همکاری اسلامی به تبریز اختصاص داده شده است اما تلاش مجموعه استان بر این امر استوار است تا از تمام ظرفیت های بین المللی در راستای معرفی تبریز در اقصی نقاط جهان استفاده کنیم.
وی ادامه داد: تبریز از دیرباز پذیرای اقشار مختلف مردمی با ادیان متفاوت بوده است، به همین دلیل زیبایی های این شهر با تلفیق آیین ها و آداب و ادیان گوناگون و زندگی شاد مردم در کنار هم، دوچندان شده است.
آبدار در پایان ضمن قدردانی از حضور دبیر اول سفارت انگلستان در تبریز، خواستار هماهنگی به منظور برگزاری جلسه و ایجاد ارتباط موثر مابین شرکت ها و فعالان حوزه گردشگری انگلستان با فعالان این حوزه در تبریز و استان شد و آمادگی کامل اداره کل میراث فرهنگی استان به جهت هماهنگی و سازماندهی این امر در استان را اعلام کرد.
انتهای پیام/

استفاده از اين خبر فقط با ذکر منبع " سامانه خبری تبریز 2018 " مجاز است.